One of the notable characters from Melty Moment, Natsuki Amane is recognized for 肩まで 茶色 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97779 |
|---|---|
| Name | Natsuki Amane |
| Other Names | 天音 菜月 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Melty Moment |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Oma Ichimura, 壱智村小真, いちむら おま |
| タグ | school uniform, blazer, cardigan, pantyhose, twintails |
| Personality | |
| Height | 145cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 73cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Natsuki Amane
プロフィール
Natsuki Amane is a character from Melty Moment.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 茶色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| MrVladPlay joined |

Facebook 