☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 97839 |
|---|---|
| Name | Ushio Asaka |
| Other Names | 朝霞 汐 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Ouchi ni Kaeru made ga Mashimaro Desu |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yoshie Saitou, , さいとう よしえ |
| タグ | school uniform, sailor collar, v bangs, ribbon tie, stockings, hairclip |
| Personality | |
| Birthday | December 18 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 146cm |
| Bust | 69cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 72cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ushio Asaka
プロフィール
Anime girl Ushio Asaka is a character from Ouchi ni Kaeru made ga Mashimaro Desu.
They have been indexed as 女性 Child with 青 eyes and 茶色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Child | (Teen) |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Kiten joined |
| aiood8 joined |

Facebook 
