One of the notable characters from Kanojo to Ore no Lovely Day, Nana Midori is recognized for 首まで 茶色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97861 |
|---|---|
| Name | Nana Midori |
| Other Names | 碧 菜々 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kanojo to Ore no Lovely Day |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Nanako Inoue, 井ノ上 奈々, いのうえ ななこ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | June 27 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 162cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nana Midori
プロフィール
Nana Midori is a character from Kanojo to Ore no Lovely Day.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 茶色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wgiybat joined |
Elias faved Seven Senses of the Reunion
|
| Alxdna joined |

Facebook 
Elias faved