|
☰ Links
|
|
| ID | 97864 |
|---|---|
| Name | Saya Kamikawa |
| Other Names | 上川 紗失 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sakura Hitohira Koi Moyou |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Shizuka Ishigami, 石上静香, いしがみ しずか |
| タグ | school uniform, tie, cardigan, hair loop, hair ribbons, pantyhose, hairclip, ahoge |
| Personality | |
| Birthday | August 15 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 160cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Saya Kamikawa
プロフィール
Anime girl Saya Kamikawa is a character from Sakura Hitohira Koi Moyou.
They have been indexed as 女性 Teen with オレンジ eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | オレンジ | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 