One of the notable characters from Sakura Hitohira Koi Moyou, Chitose Hatsushiba is recognized for 腰まで / 腰より 白 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97866 |
|---|---|
| Name | Chitose Hatsushiba |
| Other Names | 初芝 千歳 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sakura Hitohira Koi Moyou |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Natsumi Takamori, 高森奈津美, たかもり なつみ |
| タグ | school uniform, twintails, hairband, knee highs, spiky bangs, deredere, ribbon tie, hair tie |
| Personality | |
| Birthday | July 14 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 154cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chitose Hatsushiba
プロフィール
Chitose Hatsushiba is a character from Sakura Hitohira Koi Moyou.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 白 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 白 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 