One of the notable characters from Yuuwaku Scramble, Yuki Hoshimi is recognized for 肩まで オレンジ hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97979 |
|---|---|
| Name | Yuki Hoshimi |
| Other Names | 星見 夕姫 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Yuuwaku Scramble |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuki Hoshimi
プロフィール
Yuki Hoshimi is a character from Yuuwaku Scramble.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and オレンジ hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| SHIRO3 joined |

Facebook 
Yuuwaku Scramble