Fuuko Kokonoe is a character from Happiness! 2 Sakura Celebration featuring 腰まで / 腰より 黒 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98067 |
|---|---|
| Name | Fuuko Kokonoe |
| Other Names | 九重 楓子 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Happiness! 2 Sakura Celebration |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | June 10 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 167cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fuuko Kokonoe
プロフィール
Fuuko Kokonoe is a character from Happiness! 2 Sakura Celebration.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wgiybat joined |
Elias faved Seven Senses of the Reunion
|
| Alxdna joined |

Facebook 
Happiness! 2 Sakura Celebration
Elias faved