One of the notable characters from Happiness! 2 Sakura Celebration, Rino Kirigaya is recognized for 肩まで 赤 hair, 赤 eyes, and 獣 ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98068 |
|---|---|
| Name | Rino Kirigaya |
| Other Names | 桐ヶ谷 璃乃 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Happiness! 2 Sakura Celebration |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mia Naruse, 成瀬未亜, なるせ みあ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | August 3 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 149cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rino Kirigaya
プロフィール
Rino Kirigaya is a character from Happiness! 2 Sakura Celebration.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 赤 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Rayu0 joined |

Facebook 
Happiness! 2 Sakura Celebration