Shamrock appears in SPIRAL!! as an unsorted character with 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98085 |
|---|---|
| Name | Shamrock |
| Other Names | シャムロック |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | SPIRAL!! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Akane Tomonaga, 友永朱音, ともなが あかね |
| タグ | blunt bangs, mini hat, tie, pointy ears, coat |
| Personality | |
| Birthday | August 31 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 170cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shamrock
プロフィール
Shamrock is a character from SPIRAL!!.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Hadeh joined |
| RagnaTB joined |
| Mohameda41imal joined |

Facebook 
SPIRAL!!