Rose Ootsu appears in SPIRAL!! as one of the main characters with 腰まで / 腰より 紫 hair and 紫 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 98095 |
|---|---|
| Name | Rose Ootsu |
| Other Names | 大津 ローズ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | SPIRAL!! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| タグ | hair ribbon, hairclip, beret, pantyhose, ponytail, ribbon tie, school uniform |
| Personality | |
| Birthday | March 16 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 152cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rose Ootsu
プロフィール
Rose Ootsu is a character from SPIRAL!!.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 紫 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Please joined |
| aniconie82 joined |

Facebook 
SPIRAL!!