|
☰ Links
|
|
| ID | 98097 |
|---|---|
| Name | Sango Handa |
| Other Names | 半田 珊瑚 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | SPIRAL!! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Eriko Nakamura, 中村繪里子, なかむら えりこ |
| タグ | hair loop, spiky bangs, hairclip, hair ribbons, stockings, ribbon tie, school uniform |
| Personality | |
| Birthday | February 12 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 156cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sango Handa
プロフィール
Anime girl Sango Handa is a character from SPIRAL!!.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 茶色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|

Facebook 
SPIRAL!!
Showofreader rated