One of the notable characters from pieces / Wataridori no Somnium, Arisu Mishiro is recognized for 肩まで オレンジ hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98103 |
|---|---|
| Name | Arisu Mishiro |
| Other Names | 美城 ありす |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | pieces / Wataridori no Somnium |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Natsuki Nogami, 野上菜月, のがみ なつき |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 146cm |
| Bust | 71cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 71cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Arisu Mishiro
プロフィール
Arisu Mishiro is a character from pieces / Wataridori no Somnium.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and オレンジ hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Brotei joined |
| SHIRO3 joined |

Facebook 
pieces / Wataridori no Somnium