☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 98158 |
|---|---|
| Name | Erina Houjou |
| Other Names | 宝條 恵梨奈 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Energy Kyouka!! |
| Media Type | ova |
| 声優 | |
| タグ | dress, ponytail |
| Personality | Pervert |
| Height | 162cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 94cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Erina Houjou
プロフィール
Anime girl Erina Houjou is a character from Energy Kyouka!!.
They have been indexed as 女性 大人 with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by Darkstalker 12 day(s) ago
Kawaii or NOT?!
| geer1643 joined |
| Mbuz joined |
| Kiten joined |
4
Facebook 
