One of the notable characters from Can Can Bunny Premiere 3, Ameri Satou is recognized for 腰まで 金髪 / 黄色 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98273 |
|---|---|
| Name | Ameri Satou |
| Other Names | 佐藤 飴梨 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Can Can Bunny Premiere 3 |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Ichika Kanou, 叶一華, かのう いちか |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | February 3 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 153cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ameri Satou
プロフィール
Ameri Satou is a character from Can Can Bunny Premiere 3.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Can Can Bunny Premiere 3