One of the notable characters from Tenmon Dokei no Aria, Aria Tsukigami is recognized for 腰まで / 腰より 白 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98283 |
|---|---|
| Name | Aria Tsukigami |
| Other Names | 月上 アリア |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tenmon Dokei no Aria |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Asami Nakamura, 中村麻未, なかむら あさみ |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aria Tsukigami
プロフィール
Aria Tsukigami is a character from Tenmon Dokei no Aria.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 白 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 白 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Animekid78 joined |

Facebook 
Tenmon Dokei no Aria