One of the notable characters from Deep Love Diary -Koibito Nikki-, Chika Kitasono is recognized for 腰まで / 腰より 紫 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98288 |
|---|---|
| Name | Chika Kitasono |
| Other Names | 北園 千佳 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Deep Love Diary -Koibito Nikki- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Sayaka Matsuyama, 松山 紗香, まつやま さやか |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chika Kitasono
プロフィール
Chika Kitasono is a character from Deep Love Diary -Koibito Nikki-.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 紫 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Bartok joined |
| Mythicalsoul100 joined |

Facebook 
Deep Love Diary -Koibito Nikki-