Hinano Chidori appears in Boukyaku Shitsuji to Koi Suru Ojou-sama no Memoir as one of the main characters with 腰まで / 腰より 茶色 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98292 |
|---|---|
| Name | Hinano Chidori |
| Other Names | 千鳥 雛乃 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Boukyaku Shitsuji to Koi Suru Ojou-sama no Memoir |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mari Shinohara, 篠原麻李, しのはら まり |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hinano Chidori
プロフィール
Hinano Chidori is a character from Boukyaku Shitsuji to Koi Suru Ojou-sama no Memoir.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 茶色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| gyyrfhjtev joined |

Facebook 
Boukyaku Shitsuji to Koi Suru Ojou-sama no Memoir