Maja Krienke appears in Shukusei no Girlfriend -the destiny star of girlfriend- as one of the main characters with 腰まで / 腰より 白 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98341 |
|---|---|
| Name | Maja Krienke |
| Other Names | マーヤ・クリエンケ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Shukusei no Girlfriend -the destiny star of girlfriend- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Juri Nagatsuma, 長妻樹里, ながつま じゅり |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | October 2 |
| Sign | Libra ♎ |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | AB |
| Height | 165cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maja Krienke
プロフィール
Maja Krienke is a character from Shukusei no Girlfriend -the destiny star of girlfriend-.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 白 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 白 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| lordbootyfarra joined |
| Kydalwave joined |
| Darkmaster77 joined |

Facebook 
Shukusei no Girlfriend -the destiny star of girlfriend-