One of the notable characters from Baldr Bringer, Anne is recognized for 肩まで 白 hair and 青 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 98507 |
|---|---|
| Name | Anne |
| Other Names | アンネ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Baldr Bringer |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mai Kadowaki, 門脇舞以, かどわき まい |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 148cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anne
プロフィール
Anne is a character from Baldr Bringer.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 白 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 白 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| MrVladPlay joined |

Facebook 
Baldr Bringer