Bartholomäus Bergengrün appears in Baldr Bringer as an unsorted character with 腰まで 金髪 / 黄色 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98508 |
|---|---|
| Name | Bartholomäus Bergengrün |
| Other Names | バルトロメウス ベルゲングリューン |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Baldr Bringer |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Hitomi Takeuchi, 竹内仁美, たけうち ひとみ |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 68cm |
| Waist | 46cm |
| Hip | 71cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Bartholomäus Bergengrün
プロフィール
Bartholomäus Bergengrün is a character from Baldr Bringer.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| lordbootyfarra joined |
| Kydalwave joined |
| Darkmaster77 joined |

Facebook 
Baldr Bringer