Mirai Hatsushiba is one of the main characters from Cross Concerto known for 胸まで 茶色 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98547 |
|---|---|
| Name | Mirai Hatsushiba |
| Other Names | 初芝 未来 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Cross Concerto |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mami Ozaki, 尾崎真実, おざき まみ |
| タグ | hair ribbon, braid, twintails, ribbon tie, school uniform |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mirai Hatsushiba
プロフィール
Mirai Hatsushiba is a character from Cross Concerto.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 茶色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ac_pom joined |
| Hadeh joined |
| RagnaTB joined |

Facebook 
Cross Concerto