Kanade Hyakka is one of the main characters from Kotonoha Maichiru Natsu no Koe known for 胸まで 青 / 緑 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98690 |
|---|---|
| Name | Kanade Hyakka |
| Other Names | 百花 奏 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kotonoha Maichiru Natsu no Koe |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Hotori Asami, , あさみ ほとり |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | February 15 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 160cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanade Hyakka
プロフィール
Kanade Hyakka is a character from Kotonoha Maichiru Natsu no Koe.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 青 / 緑 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Chromie joined |
| yARRA joined |

Facebook 
Kotonoha Maichiru Natsu no Koe