Aoko Rinden is one of the main characters from Kotonoha Maichiru Natsu no Koe known for 肩まで 金髪 / 黄色 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98694 |
|---|---|
| Name | Aoko Rinden |
| Other Names | 菩提樹 仰子 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kotonoha Maichiru Natsu no Koe |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mai Ishihara, 石原舞, いしはら まい |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | December 26 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 157cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aoko Rinden
プロフィール
Aoko Rinden is a character from Kotonoha Maichiru Natsu no Koe.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Skuyskiy joined |

Facebook 
Kotonoha Maichiru Natsu no Koe