Yukako Kurusu is one of the main characters from How to Make a Pop Voice Actress known for 胸まで 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98934 |
|---|---|
| Name | Yukako Kurusu |
| Other Names | 来栖 祐果子 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | How to Make a Pop Voice Actress |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mami Ozaki, 尾崎真実, おざき まみ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | December 29 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 157cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukako Kurusu
プロフィール
Yukako Kurusu is a character from How to Make a Pop Voice Actress.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
statishu rated JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders ★★★★★
|
| statishu joined |
| MysteriousNamekian joined |

Facebook 
How to Make a Pop Voice Actress
statishu rated