Kaname Wakisaka is an unsorted character from How to Make a Pop Voice Actress known for 胸まで 黒 hair and 灰色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98938 |
|---|---|
| Name | Kaname Wakisaka |
| Other Names | 脇坂 かなめ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | How to Make a Pop Voice Actress |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Ikumi Nakagami, 仲上郁美 , なかがみ いくみ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | February 14 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 164cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaname Wakisaka
プロフィール
Kaname Wakisaka is a character from How to Make a Pop Voice Actress.
They have been indexed as 女性 大人 with 灰色 eyes and 黒 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 灰色 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
How to Make a Pop Voice Actress