Asami is an unsorted character from Di-Room known for 腰まで / 腰より 黒 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 99689 |
|---|---|
| Name | Asami |
| Other Names | アサミ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Di-Room |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Miu Yuzuhara, 柚原みう, ゆずはら みう |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | December 23 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 162cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Asami
プロフィール
Asami is a character from Di-Room.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Silk joined |
| UPALL joined |
| IDK_ joined |

Facebook 
Di-Room