Akira appears in Kamisama no Shippo ~Etogami-sama tachi no Ongaeshi~ as an unsorted character with 肩まで 金髪 / 黄色 hair, 青 eyes, and 獣 ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 99830 |
|---|---|
| Name | Akira |
| Other Names | あきら |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kamisama no Shippo ~Etogami-sama tachi no Ongaeshi~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Kei Maeda, 前田恵, まえだ けい |
| タグ | |
| Personality | |
| Bust | 82cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira
プロフィール
Akira is a character from Kamisama no Shippo ~Etogami-sama tachi no Ongaeshi~.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Please joined |
| aniconie82 joined |

Facebook 
Kamisama no Shippo ~Etogami-sama tachi no Ongaeshi~