|
☰ Links
|
|
| ID | 112460 |
|---|---|
| Nombre | Sakura |
| Other Names | サクラ |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Princess ☆ Sisters! ~Yon Shimai wa Zen'in Anata no Iinazuke~ |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Mari Kirimura, 桐村まり, きりむら まり |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | March 27 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 152cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakura
Perfil
Anime girl Sakura is a character from Princess ☆ Sisters! ~Yon Shimai wa Zen'in Anata no Iinazuke~.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Negro hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
artmaster rated Enjoy Summer Maximum ★★★★★
|
| Oryx joined |

Facebook 
Princess ☆ Sisters! ~Yon Shimai wa Zen'in Anata no Iinazuke~
artmaster rated