|
☰ Links
|
|
| ID | 12240 |
|---|---|
| Nombre | Sayuka Kannagi |
| Other Names | 神凪 さゆか (かんなぎ さゆか) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Judgement Chime |
| Tipo de Medio | light novel |
| Expresado Por | Mai Nakahara, 中原麻衣, なかはら まい |
| Etiquetas | bow, hair ribbons, twintails, ahoge, school uniform, tights |
| Personalidad | |
| Age | 16 |
| Birthday | April 13 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 156cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sayuka Kannagi
Perfil
Anime girl Sayuka Kannagi is a character from Judgement Chime.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Púrpura hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SK071 faved Ninja Scroll
|
SK071 rated Ninja Scroll ★★★★★
|
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|


Facebook 
Judgement Chime
SK071 faved
SilverWolfKing rated