|
☰ Links
|
|
| ID | 14151 |
|---|---|
| Nombre | Chika Ogasawara |
| Other Names | 小笠原千花 |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Maji de Watashi ni Koi Shinasai! |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Miya Serizono, 芹園みや, せりぞの みや |
| Etiquetas | bow, school uniform, wavy hair |
| Personalidad | |
| Height | 157cm |
| Birthday | July 20 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Bust | 82cm |
| Waist | 60cm |
| Hips | 81cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chika Ogasawara
Perfil
Anime girl Chika Ogasawara is a character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai!.
They have been indexed as Femenino Adulto with Amarillo eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (2009)
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (Anime) (2011)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S (2012)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! A (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
Elias faved The Daily Life of a Single 29-Year-Old Adventurer
|


Facebook 
Elias faved