☰ Links
![]()
|
|
| ID | 1576 |
|---|---|
| Nombre | Aoko Aozaki |
| Other Names | 蒼崎青子(あおざき あおこ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Tsukihime |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Kotono Mitsuishi, 三石琴乃, みついし ことの |
| Etiquetas | t-shirt |
| Personalidad | |
| EN Voice Actor | Karen Strassman |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | A |
| Star Sign | Cancer |
| Height | 160cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
4 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
3 Character of the Month nominations |
|
Aoko Aozaki
Perfil
Anime girl Aoko Aozaki is a character from Tsukihime.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rojo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rojo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
7
Facebook 
Tsukihime
Lunar Legend Tsukihime
Melty Blood Act Cadenza Ver. B