Mio Yuunagi is a sin clasificar character from Sorauta known for al cuello púrpura hair and azul eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 175 |
|---|---|
| Nombre | Mio Yuunagi |
| Other Names | 夕凪 澪(ゆうなぎ みお) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Sorauta |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Natsumi Yanase, 柳瀬なつみ, やなせ なつみ |
| Etiquetas | bow, school uniform, twintails, ghost |
| Personalidad | |
| Blood Type | A |
| Height | 148cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mio Yuunagi
Perfil
Mio Yuunagi is a character from Sorauta.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Púrpura hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| ouriah joined |

Facebook 
Sorauta