One of the notable characters from Maji de Watashi ni Koi Shinasai!, Tatsuko Itagaki is recognized for cadera / pasado de cadera azul hair and no visible eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20173 |
|---|---|
| Nombre | Tatsuko Itagaki |
| Other Names | 板垣 辰子(いたがき たつこ) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Maji de Watashi ni Koi Shinasai! |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Natsumi Yanase, 柳瀬なつみ, やなせ なつみ |
| Etiquetas | jacket, belt, pants, tank top, closed eyes, twin |
| Personalidad | |
| Height | 178cm |
| Birthday | August 27 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hips | 89cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
10 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
13 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tatsuko Itagaki
Perfil
Tatsuko Itagaki is a character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with No Visible eyes and Azul hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | No Visible | (Verde) |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (2009)
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S (2012)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! A (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
62
21
52
Facebook 