Kanako Kurusu is a sin clasificar character from My Little Sister Can't Be This Cute known for hasta los hombros naranja hair and amarillo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 22764 |
|---|---|
| Nombre | Kanako Kurusu |
| Other Names | 来栖 加奈子 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | My Little Sister Can't Be This Cute |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Yukari Tamura, 田村ゆかり, たむら ゆかり |
| Etiquetas | twintails, hair ribbons, school uniform, ahoge, hinnyuu |
| Personalidad | |
| Height | 148cm |
| Weight | 39kg |
| Bust | 70cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanako Kurusu
Perfil
Kanako Kurusu is a character from My Little Sister Can't Be This Cute.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Naranja hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | (Marrón) |
| Color de Cabello | Naranja | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
1
2
Facebook
Play Voice Sample
My Little Sister Can't Be This Cute
