One of the notable characters from Cartagra ~Affliction of the Soul~, Takako Ayasaki is recognized for hasta la cintura rubio / amarillo hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 238 |
|---|---|
| Nombre | Takako Ayasaki |
| Other Names | 綾崎 楼子(あやさき たかこ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Cartagra ~Affliction of the Soul~ |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Emiko Hagiwara, 萩原えみこ, はぎわら えみこ |
| Etiquetas | tights, school uniform, neckerchief, hairband |
| Personalidad | |
| Birthday | August 13 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 152cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 76cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Takako Ayasaki
Perfil
Takako Ayasaki is a character from Cartagra ~Affliction of the Soul~.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Nagomibako Innocent Grey Fandisc