Kagura Tsukishiro is a personaje principal character from Henshi~n!!! ~Pantsu ni Natte Kunkun Peropero~ known for cadera / pasado de cadera azul hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 28899 |
|---|---|
| Nombre | Kagura Tsukishiro |
| Other Names | 月城 神楽 (つきしろ かぐら) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Henshi~n!!! ~Pantsu ni Natte Kunkun Peropero~ |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | hime cut, blunt bangs, tie, cross, school uniform |
| Personalidad | |
| Height | 157cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | A |
| Birthday | February 14 |
| Sign | Aquarius ♒ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kagura Tsukishiro
Perfil
Kagura Tsukishiro is a character from Henshi~n!!! ~Pantsu ni Natte Kunkun Peropero~.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Azul hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Azul | (Púrpura) |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| QuietFishCensor joined |

Facebook 
Henshi~n!!! ~Pantsu ni Natte Kunkun Peropero~
Henshin! (Series)