Youko Saionji is a sin clasificar character from School Days known for hasta los hombros marrón hair and púrpura eyes.
See Other Versions of this Character
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 29191 |
|---|---|
| Nombre | Youko Saionji |
| Other Names | 西園寺 踊子, さいおんじ ようこ |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | School Days |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Megu Ashiro, 城めぐ, あしろ めぐ |
| Etiquetas | hair intakes, blunt bangs, hime cut, mother |
| Personalidad | |
| Birthday | November 23 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Star Sign | Sagittarius |
| Blood Type | B |
| Height | 166cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Youko Saionji
Perfil
Youko Saionji is a character from School Days.
They have been indexed as Femenino Adulto with Púrpura eyes and Marrón hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | (Al Pecho) |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Mother of Sekai Saionji
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |
SKyongmania faved Hototogisu
|

Facebook 
School Days (Series)
School Days
Summer Days
Shiny Days
SKyongmania faved