|
☰ Links
|
|
| ID | 30426 |
|---|---|
| Nombre | Sakuya Kinomoto |
| Other Names | 木ノ本 咲耶, きのもと さくや |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Ren'ai 0 Kilometer |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Tae Okajima, 岡嶋妙, おかじま たえ |
| Etiquetas | school uniform, plaid, bow, knee highs, ponytail, hair ribbon |
| Personalidad | |
| Birthday | August 9 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 156cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakuya Kinomoto
Perfil
Anime girl Sakuya Kinomoto is a character from Ren'ai 0 Kilometer.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Naranja hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Naranja | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Older sister of Misaki Kinomoto
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| ulhcsd24 joined |
| BlocksBoss joined |

Facebook 
Ren'ai 0 Kilometer