One of the notable characters from Niji iro Canvas, Mizuki Shirakawa is recognized for al cuello naranja hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30643 |
|---|---|
| Nombre | Mizuki Shirakawa |
| Other Names | 白川みずき |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Niji iro Canvas |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | twintails, hair ribbons, hair intakes, ahoge, dress, twin |
| Personalidad | |
| Birthday | August 30 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 132cm |
| Weight | 27kg |
| Bust | 62cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 63cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mizuki Shirakawa
Perfil
Mizuki Shirakawa is a character from Niji iro Canvas.
They have been indexed as Femenino Niño with Verde eyes and Naranja hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Naranja | (Rubio / Amarillo) |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Niño | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SKyongmania rated One Piece (Series) ★★★★
|

Facebook 
Niji iro Canvas
SKyongmania rated