|
☰ Links
|
|
| ID | 40547 |
|---|---|
| Nombre | Kokoro |
| Other Names | こころ |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Dead or Alive 4 |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Ayako Kawasumi, 川澄綾子, かわすみ あやこ |
| Etiquetas | heart, necklace, hair tube, kimono |
| Personalidad | |
| Birthday | December 1 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Age | 19 |
| Height | 158cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | A |
| Occupation | Student; maiko |
| Hobbies | Piano |
| Likes | Anmitsu; shiruko |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kokoro
Perfil
Anime girl Kokoro is a character from Dead or Alive 4.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Gris eyes and Marrón hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Gris | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Daughter of Miyako
Appears as | Edit Assignments
Dead or Alive (Series) (1997)
Dead or Alive 4 (2005)
Dead or Alive: Dimensions (2011)
Dead or Alive 5 (2012)
Dead or Alive Xtreme 3 (2016)
Dead or Alive Xtreme Venus Vacation (2017)
Dead or Alive 6 (2019)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Janekei joined |
5
13
Facebook 