One of the notable characters from Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku, Chouko Misato is recognized for cadera / pasado de cadera naranja hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 4841 |
|---|---|
| Nombre | Chouko Misato |
| Other Names | 美里 蝶子(みさと ちょうこ) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Etiquetas | school uniform, twin ahoge |
| Personalidad | Otaku, Pervert |
| Height | 151cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chouko Misato
Perfil
Chouko Misato is a character from Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Naranja hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Naranja | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Skuyskiy joined |

Facebook 
Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku