|
☰ Links
|
|
| ID | 52814 |
|---|---|
| Nombre | Yuki Okushiro |
| Other Names | 澳城 迪希 (おくしろ ゆき) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Shoujo Shin'iki ~Shoujo Tengoku -The Garden of Fifth Zoa-~ |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Juri Nagatsuma, 長妻樹里, ながつま じゅり |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Bust | 88cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuki Okushiro
Perfil
Anime girl Yuki Okushiro is a character from Shoujo Shin'iki ~Shoujo Tengoku -The Garden of Fifth Zoa-~.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Negro hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Childhood friend of Sana Takagi
Childhood friend of Shun Takagi
granddaughter of Hironobu Okushiro
Daughter of Komachi Okushiro
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Fernando8 joined |

Facebook 
Shoujo Shin'iki ~Shoujo Tengoku -The Garden of Fifth Zoa-~