|
☰ Links
|
|
| ID | 54727 |
|---|---|
| Nombre | Mihaya Tachibana |
| Other Names | ミハヤ (橘 美羽夜) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Nirvana at the End of the Summer |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Hiroko Taguchi, 田口宏子, たぐち ひろこ |
| Etiquetas | amnesiac, school uniform, tights, bow, hair ribbon, blunt bangs |
| Personalidad | |
| Birthday | September 15 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 163cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 93cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mihaya Tachibana
Perfil
Anime girl Mihaya Tachibana is a character from Nirvana at the End of the Summer.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Negro hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Minna no Iku New Academy ~Momoiro Oppai Kenshuuroku~
|

Facebook 
Nirvana at the End of the Summer
SKyongmania faved