☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 5581 |
|---|---|
| Nombre | Mai Sakisaka |
| Other Names | 咲坂麻衣 (さきさか まい) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Omoi no Kakera -Close to- |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Miyu Matsuki, 松来未祐, まつき みゆ |
| Etiquetas | ribbon, school uniform, ahoge, beret, hair ribbons, twintails, thighhighs, dress |
| Personalidad | |
| Age | 12 |
| Birthday | June 25 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 141cm |
| Blood Type | B |
| Bust | 68cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 71cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mai Sakisaka
Perfil
Anime girl Mai Sakisaka is a character from Omoi no Kakera -Close to-.
They have been indexed as Femenino Niño with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Niño | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Younger Sister of Koyuki Tachibana
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árbol de familia
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| NickWildish joined |


Facebook 

Omoi no Kakera -Close to-