One of the notable characters from I'm Asking for More Sisters, Honoka Ichinose is recognized for cadera / pasado de cadera rubio / amarillo hair and púrpura eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 56321 |
|---|---|
| Nombre | Honoka Ichinose |
| Other Names | 一之瀬 帆花 (いちのせ ほのか) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | I'm Asking for More Sisters |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Toa Yukimura, 雪村 とあ, ゆきむら とあ |
| Etiquetas | school uniform, hair ribbons, stockings |
| Personalidad | |
| Birthday | June 25 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | B |
| Height | 152cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Honoka Ichinose
Perfil
Honoka Ichinose is a character from I'm Asking for More Sisters.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Rubio / Amarillo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Younger sister of Kazuha Ichinose
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| paskaperse joined |

Facebook 
I'm Asking for More Sisters