Byakuya Togami is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc featuring al cuello rubio / amarillo hair and azul eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 60960 |
|---|---|
| Nombre | Byakuya Togami |
| Other Names | 十神白夜(とがみ びゃくや), Ultimate Affluent Progeny |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Danganronpa: Trigger Happy Havoc |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Akira Ishida, 石田彰, いしだ あきら |
| Expresado Por | Jason Wishnov, , |
| Expresado Por | Josh Grelle, , |
| Etiquetas | single bang, tie, suit, glasses, bishounen |
| Personalidad | |
| Birthday | May 5 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 185cm |
| Weight | 68kg |
| Bust | 81cm |
| Blood Type | B |
| Favorite food | Coffee |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
3 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Byakuya Togami
Perfil
Byakuya Togami is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc.
They have been indexed as Masculino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Masculino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Danganronpa: Trigger Happy Havoc (2010)
Danganronpa (Series) (2010)
Danganronpa 2: Goodbye Despair (2012)
Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls (2014)
Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School - Future Arc (2016)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| UPALL joined |
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |
2
1
Facebook 
Luna_Bakugo faved