|
☰ Links
|
|
| ID | 60966 |
|---|---|
| Nombre | Kiyotaka Ishimaru |
| Other Names | 石丸清多夏(いしまる きよたか), Ultimate Moral Compass |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | Danganronpa: Trigger Happy Havoc |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Kousuke Toriumi, 鳥海 浩輔, とりうみ こうすけ |
| Expresado Por | Sean Chiplock, , |
| Expresado Por | Austin Tindle, , |
| Etiquetas | bishounen, armband, gakuran |
| Personalidad | |
| Birthday | August 31 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 176cm |
| Weight | 66kg |
| Bust | 79cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kiyotaka Ishimaru
Perfil
Anime boy Kiyotaka Ishimaru is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc.
They have been indexed as Masculino Adolescente with Rojo eyes and Negro hair that is A las Orejas length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Masculino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | A las Orejas | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
Elias rated Killed Again, Mr. Detective? ★★★★★
|
Elias faved Killed Again, Mr. Detective?
|
| Ciccia joined |

Facebook 
Danganronpa: Trigger Happy Havoc
Danganronpa (Series)
Elias rated