|
☰ Links
|
|
| ID | 62892 |
|---|---|
| Nombre | Hijiri Yuzuriha |
| Other Names | 譲葉 聖 (ゆずりは ひじり) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Cocoro@Function! |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | hairclip, wavy hair, school uniform, knee highs |
| Personalidad | |
| Height | 160cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hijiri Yuzuriha
Perfil
Anime girl Hijiri Yuzuriha is a character from Cocoro@Function!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Marrón hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Cocoro@Function!