Anime girl Mukuro Ikusaba is a adolescente with al cuello length negro hair and gris eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 64286 |
|---|---|
| Nombre | Mukuro Ikusaba |
| Other Names | 戦刃むくろ, Ultimate Soldier, Ultimate Despair |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | Danganronpa: Trigger Happy Havoc |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Megumi Toyoguchi, 豊口めぐみ, とよぐち めぐみ |
| Expresado Por | Amanda Celine Miller, Amanda C. Miller, Amanda Miller |
| Etiquetas | school uniform, gun, knee highs, freckles, soldier, twin |
| Personalidad | |
| Birthday | December 24 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 169cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 80cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
5 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Mukuro Ikusaba
Perfil
Anime girl Mukuro Ikusaba is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Gris eyes and Negro hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Gris | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Twin Sister of Junko Enoshima
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| EternallyAngel joined |
| lambsgoia joined |
2
6
Facebook 
Danganronpa: Trigger Happy Havoc
Danganronpa (Series)