|
☰ Links
|
|
| ID | 67382 |
|---|---|
| Nombre | Izuru Kamukura |
| Other Names | カムクライズル, Ultimate Despair |
| Role | Antagonista |
| Primary Assignment | Danganronpa 2: Goodbye Despair |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Minami Takayama, 高山みなみ, たかやま みなみ |
| Expresado Por | Johnny Yong Bosch, , |
| Etiquetas | suit |
| Personalidad | |
| Height | 179cm |
| Weight | 67kg |
| Birthday | January 1 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Bust | 91cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Izuru Kamukura
Perfil
Anime boy Izuru Kamukura is a character from Danganronpa 2: Goodbye Despair.
They have been indexed as Masculino Adolescente with Rojo eyes and Gris hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Masculino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Gris | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Danganronpa (Series) (2010)
Danganronpa 2: Goodbye Despair (2012)
Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls (2014)
Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School - Despair Arc (2016)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| BlocksBoss joined |
10
Facebook 